About

Cześć!

Nazywam się Paweł Sztobryn i jestem założycielem tej strony, jak i grupy na FB eKanada. Pochodzę z Gdańska i z żoną jesteśmy w Kanadzie (Winnipeg) od 2010 r. (chociaż swoją przygodę zacząłem w 2007 r., to PR jesteśmy od 2015 r.). Mamy dwójkę dzieci (3 latka i 6 mies. – stan na styczeń 2017). Z wykształcenia i doświadczenia jestem technikiem IT, elektronikiem i elektrykiem. Obecnie pracuję jako elektryk oraz robię kurs j. ang. i kurs programowania stron www. Mój główny cel to za 5 lat pracować jako inżynier komputerowych systemów sterowania. Interesuję się IT, gadżetami, elektroniką… Zapraszam na nasz fanpage na FB eKanada.

Kto mi pomaga tworzyć stronę:

Ania Sowińska – warszawianka mieszkająca w przeszłości w Stambule, a teraz z powrotem w Polsce (miejmy nadzieję, że nie na długo!). Z wykształcenia nauczycielka j. angielskiego i tłumaczka, jednak zajmowała się głównie finansami i korektami tekstów. Uwielbia sprawdzać różne rzeczy, więc jest naszym researcherem, korektorem tekstów oraz tłumaczką tekstów na stronę ekanada.ca! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Ani, to zapraszam na jej bloga.

Anna Łempicka – Od 2014 r. eksploruje Kanadę razem ze swoją rodziną: mężem Piotrkiem i dwoma synami – Antonim (ur. 2010) i Alexem (ur. 12.2016). Osiedlili się w południowym Ontario – w niewielkiej miejscowości w połowie drogi między Toronto a Niagarą. Ania z wykształcenia jest pracownikiem socjalnym, a obecnie stay-at-home mom. Tematyka, w której orientuje się najlepiej to informacje dotyczące życia rodzinnego, służba zdrowia, turystyka weekendowa i szkolnictwo. Zapraszam na jej bloga.

Blogi i vlogi, na które warto zajrzeć:

  • O Kanadzie:

    – Anna Łempicka z Ontario – W pogoni za marzeniami   

    – Kasia Kate Jeziorska z Vancouver – Kanada się nada i vlog (YT)

    – Mateusz Stawecki z Winkler – Kanadyjski Vlog

    – Monika Grzelak-Kliszczewska z Toronto – 6757km

    – Patrycja z Calgary – Polka Girl

    – Ania Antul z Toronto – Panda Overseas i vlog (YT)

    – Malwina z Toronto – Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia

    – Jola z Ontario – My Canadian Adventure

    – Patrycja Budzyńska – Polki.ca

    – Kinga Bielejec podróżująca obecnie z zachodu na wschód Kanady: Gadulec

– Ekipa Busem przez świat opisująca swoją podróż przez Ameryki

– Agnieszka i Krystian w Wolnym krokiem opisują głównie Ontario

– Paulina Chłosta – Życie na prerii

  • Inne:

     Ania Rosianowska – Ciastolubna

    – Anna Sowińska – Anna Loves Travels PL

    – Daga i Tomek w podróży