Test z Angielskiego

Test z języka angielskiego jest potrzebny na różnych etapach imigracji, jak również by dostać się na studia (do spraw imigracyjnych wybieramy wersję General Training [GT], a na studia Academic [AC], do obywatelstwa wystarczy zaś zdać Listening and Speaking [LS]). Testy wymagane w Kanadzie to IELTS lub CELPIP (niektóre uczelnie mają swój wewnętrzny egzamin lub akceptują również egzamin TOEFL). Minimalny poziom, jaki należy osiągnąć zależy od tego, na jaki program “imigracyjny” będziemy składać dokumenty. Potrzebny wynik waha się od CLB4 do CLB7 (niektóre uczelnie wymagają CLB8, każda uczelnia ma swoje własne wymogi co do testu jak i wyników w zależności od programu studiów, oczywiście najlepiej osiągnąć jak najwyższy poziom). Wyniki egzaminu są ważne dwa lata.

Poniżej przedstawione są wyniki, jakie należy osiągnąć z każdego testu, by zdobyć odpowiedni poziom CLB (w sprawach imigracyjnych nie wylicza się średniej, najważniejszy jest wynik najniższy: jeśli z jednej części mamy CLB8, a z drugiej CLB4, to nasz całkowity poziom CLB będzie wynosił CLB4).

Linki, które mogą Cię zainteresować:

Różnice pomiędzy egzaminami:

Poniżej linki do nauki. Mimo że zdecydowana większość odnosi się do IELTS, to można z nich przygotowywać się również do CELPIP. Proponowałbym zrobić darmowy test na stronie CELPIP, aby zapoznać się z formą egzaminu.

IELTS, CELPIP, IELTS Liz, IELTSEssentials, Exam English, TestPrepPractice, IELTS-Exam, IELTS buddy, IELTS-Blog, Good Luck IELTS, ROAD TO IELTS, IELTS-Simon, IELTS Advantage, British Council.

Jeśli uważasz, że posty na blogu, jak i grupa na Facebook są przydatne i miał(a)byś ochotę postawić mi kawę czy piwo, to teraz możesz to zrobić poprzez przycisk “Buy Me a Coffee”. Dziekuję! 🙂

Buy Me a Coffee

Dlaczego eKanada?

Jesteśmy młodą polonią kanadyjską, która przeszła przez emigrację dość niedawno i jak nikt inny wie, jak bardzo skomplikowany to proces i jak bardzo wszystko zależy od szczegółów.

Konsultacje już od 0$

Darmowa konsultacja, jeśli kwalifikujesz się z powodu wykonywanego zawodu.

w 24h Powinieneś dostać email, sprawdź proszę folder SPAM.

Sesja informacyjna!