eTA

By móc drogą lotniczą dostać się do Kanady, to już w porcie lotniczym, z którego wylatujemy będziemy zapytani o Electronic Travel Authorization (eTA), bez której nie zostaniemy wpuszczeni na samolot do Kanady.

Czego potrzebujesz do wypełnienia wniosku i dokonania opłaty za eTA:

 • ważny paszport z państwa zwolnionego z obowiązku wizowego
 • ważny adres email ORAZ
 • być w stanie wnieść opłatę 7 CAD (nie podlega zwrotowi) przy pomocy jednej z poniższych autoryzowanych metod:
  • Visa®, MasterCard®, American Express®,
  • przedpłacona Visa®, MasterCard® lub American Express®,
  • karta debitowa Visa®,
  • karta JCB lub
  • Interac

Ważne uwagi

Możesz złożyć wniosek i dokonać opłaty jednorazowo za jedną osobę. Na przykład: dla trzyosobowej rodziny będziesz musiał/-a wypełnić i złożyć wniosek trzy razy.

Pamiętaj, aby od razu wydrukować potwierdzenie opłaty. Nie będzie można wydrukować go później ani otrzymać kopii.

CIC odpowiada wyłącznie za pomocą poczty elektronicznej (e-mail). Dobrze jest sprawdzać folder ze spamem.

Nie da się zapisać swoich danych na później. Cały proces wypełnienia wniosku zajmuje około 10 min. i czas na stronie jest ograniczony, można jednak przedłużyć sesję o kilka minut, jeśli jest to potrzebne.  Gdy pojawi się wiadomość “Ostrzeżenie – sesja zostanie zakończona,” kliknij na “Kontynuować sesję”. Przeczytaj instrukcje, aby upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby wypełnić wniosek.

Dokładną instrukcję krok po kroku, jak poprawnie wypełnić aplikację znajdziesz tutaj.

Osoby wybierające się do Kanady na podstawie IEC, mają eTA już na drugiej stronie POE letter (nie trzeba o nią ponownie aplikować).

Linki, które mogą Cię zainteresować:

11 Replies to “eTA”

 1. Czy konieczne jest posiadanie eTA na wylot do Kanady, jesli lecimy na rok i otrzymalismy work permit. Czy nadal nalezy miec eTA?

  1. eTA jest dokumentem bez ktorego nie zostanie sie wpuszczonym na poklad samolotu. work permit jest dokumentem ktory zezwala na prace w Kanadzie. Bardzo czesto dostajac work permit automatycznie jest przyznawana eTA ale nie w kazdym przypadku.

 2. Witam
  W 2013 roku spedzilam wakacje w Kanadzie i z tego wzgledu staralam się o wize do USA. Było to rok przed pisaniem matury. Wniosek został odrzucony, a ja usłyszałam “dzisiaj się Pani nie kwalifikuje”. Jak uzasadnić to we wniosku o eTA? Proszę o pomoc.

  1. Wszystko jest w instrukcji i to w jezyku polskim: https://www.canada.ca/content/dam/ircc/migration/ircc/english/pdf/eta/polish.pdf
   “Pytanie 1: Czy kiedykolwiek otrzymałeś odmowę wizy lub zezwolenia, czy odmówiono Ci wjazdu lub nakazano opuszczenie Kanady lub jakiegokolwiek innego kraju/ terytorium?
   Wybierz TAK, jeśli kiedykolwiek odmówiono Ci wizy lub zezwolenia, odmówiono wjazdu lub nakazano opuszczenie Kanady lub jakiegokolwiek innego kraju/ terytorium. Jeśli wybrałeś TAK, w przypadku każdej odmowy proszę wskazać kraj, który odmówił wizy lub zezwolenia, albo zabronił wjazdu, jak również wymienić powody podane przez ten kraj.”

  1. Moze poprostu napisz prawde. “brak powodu” albo “wedlog oficera imigracyjnego nie kwalifikowalam sie na visitor visa” .

 3. Czy eTA jest potrzebna przy wjeździe do CA pociągiem? Na stronie jest napisane, że nie trzeba, acz głosy są różne. Jak to w końcu jest?

  1. “By móc drogą lotniczą dostać się do Kanady, to już w porcie lotniczym, z którego wylatujemy będziemy zapytani o Electronic Travel Authorization (eTA), bez której nie zostaniemy wpuszczeni na samolot do Kanady.”
   eTA jest wymagana tylko przy przekraczaniu granicy droga lotnicza.

 4. Wiatam . Mam pytanko mieszkam od 12 lat w UK mam tutaj konto bankowe ,prawo jazdy itp na angielski adres ,ale posiadam polski paszport . Jaki powinienem podać adres przy wypełnianiu eTA do KANADY . Dodam że posiadam wszystkie potrzebne dokumenty z Uk ( rezydenturę , kontrakt od pracodawcy itp. ) wybieram się tylko na wakacje do rodziny . SERDECZNIE DZIEKUJE I POZDRAWIAM .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.