Manitoba zimą, MB

Mam wrażenie, że choćbyśmy byli nie wiem jak bardzo pozytywnie nastawieni do życia, rok 2020 nie zostanie przez nas zapamiętany jako ten, do którego warto sięgać pamięcią.

Nie będzie to jednak następny post o tym, ile planów zostało anulowanych, przesuniętych albo zmienionych.

W zamian za to pokażemy, że gdzieś zawsze świeci słońce i że pomimo różnych turbulencji, wciąż warto porozglądać się dookoła siebie, by być może znaleźć cos nowego, ekscytującego lub inspirującego. Nawet jeśli to miejsce jest bliżej, niż się spodziewamy.

Dla nas takim miejscem jest Manitoba. Właśnie o niej chcielibyśmy Wam opowiedzieć:

Miejsca w których można aktywnie spędzić czas w Manitoba zimą

Jeżeli otworzysz słownik synonimow pod literą M, i przejedziesz palcem do wyrazu mróz, to na drugiej pozycji zobaczysz Manitoba. Winnipeg, które jest najwiekszym miastem Prowincji Manitoba, dzierży dumnie mniej oficjalną nazwę – Winterpeg. Jeżeli to nie jest wystarczającym dowodem na to jak mroźne są tutejsze zimy to co powiesz na to, że każdy Manitobian rodzi się tutaj na koniec siarczysto mroźnej trwającej dziewięć miesięcy zimy w przereblu Jeziora Manitoba. To fakt! Tak samo jak ten, że rodzi się od razu z łyżwami na nogach. Z zawiadiackim uśmiechem na zsiniałych od zimna ustach, trzymajac kij hokejowy w jednej ręce, i kawę z Tim’a Hortona w drugiej, czeka spokojnie na co sezonowy draft do lokalnej drużyny NHL Winnipeg Jets. W Winnipeg notuje się temperatury niższe niż na Marsie. Kiedy dla odmiany uda Ci sie odpalić samochód pewnego poranka po kilku tygodniach bezowocnej walki, to już nawet speaker mówiacy w radio, że dziś jest zimniej niz na biegunie północnym nie robi na Tobie większego wrażenia. Jak to wygląda w liczbach? Powiedzmy, że minus 50 nie jest zaskoczeniem większym, niż to, że w Twojej pracy wszyscy juz zapomnieli, że woda na naszej planecie występuje takze w stanie ciekłym. Dlatego większość osób wracając z pracy do domu omija korki jadąc przez pobliskie zamarznięte jeziora.

Skoro już wiesz jak wygląda zima w Prowincji Manitoba, to czas aby poznać nasze okolice i dowiedzieć się jak można spędzać czas, gdy spadnie śnieg.

Zapraszamy na nasz pierwszy przystanek Riding Mountain National Park.


Zapraszamy również na nasz instagram @worldbymichal oraz @martizzly

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.