Imigracja

Imigracja do Kanady. Dostępnych jest kilka programów – na jedne możemy aplikować bezpośrednio, a na inne dopiero po “zaliczeniu” innych etapów. Programy dzielą się też na stanowe i prowincjonalne. Stanowe mają wymagania takie same dla wszystkich prowincji w Kanadzie, prowincjonalne zaś mają różne przepisy imigracyjne w różnych prowincjach.

Program stanowy:

  • EE – Express Entry. By wejść do puli EE jako FSW wymagane jest uzbieranie 67 pkt, wymagania tutaj. Do puli EE jako CEC czyli z rocznym doświadczeniem zawodowym w Kanadzie znajdziesz tutaj. W obu przypadkach by być wylosowanym i móc złożyć aplikacje o PR to należy uzyskać odpowiednia ilość pkt. Punktacja ta jest zmienna i zależy od średniej punktacji osób będących w puli. Kalkulator punktów znajdziecie tutaj. Do EE wymagany jest angielski, więcej tutaj. Jak i ewaluacja wykształcenia, więcej o tym tutaj.
  • Sponsorowanie przez partnera.
  • Sponsorowanie rodziców lub dziadków.

Program prowincjonalny:

  • PNP – dzielimy na prowincje, każda ma kilka podprogramów i każda ma inne wymagania. Najważniejsze różnice to kanadyjskie doświadczenie zawodowe oraz jaki typ/poziom umiejętności jest uznawany (NOC 0, A, B, C czy D), Jak i konkretny zawód jaki wymagają (NOC).
  •  

BC, AB, SK, MB, ON, NB, Y, NS, NL, NT, PE, Q

 

Etapy przydające się do “zaliczenia” przed niektórymi programami:

  • IEC – dzięki temu programowi możemy dostać maksimum roczne WP. Swoje IEC bardzo sprytnie można połączyć z IEC partnera, więcej tutaj.
  • Studia – dzięki ukończeniu studiów w CA możemy dostać WP na maksymalnie 3 lata, zależnie od długości programu studiów, więcej o PGWP znajdziecie tutaj.

LMIA – Dokument, na podstawie którego Twój przyszły pracodawca stara się ściągnąć Cię do Kanady jako pracownika tymczasowego.

Jeśli uważasz, że posty na blogu, jak i grupa na Facebook są przydatne i miał(a)byś ochotę postawić mi kawę czy piwo, to teraz możesz to zrobić poprzez przycisk “Buy Me a Coffee”. Dziekuję! 🙂

Buy Me a Coffee

Dlaczego eKanada?

Jesteśmy młodą polonią kanadyjską, która przeszła przez emigrację dość niedawno i jak nikt inny wie, jak bardzo skomplikowany to proces i jak bardzo wszystko zależy od szczegółów.

Konsultacje już od 0$

Darmowa konsultacja, jeśli kwalifikujesz się z powodu wykonywanego zawodu.

w 24h Powinieneś dostać email, sprawdź proszę folder SPAM.

Sesja informacyjna!