Na zarobek

Czy szukać pracy przed wyjazdem? Czy łatwo znaleźć pracę na miejscu? Gdzie szukać pracy? Czy zna ktoś agencję pracy w PL, która wszystko załatwi? Czy warto wyjechać do Kanady w celach zarobkowych?

    

Kanada nie jest krajem, do którego przyjeżdża się “na zarobek”.  Jest to kraj, do którego przyjeżdża się żyć. Większość z tego, co słyszycie o zarobkach w Kanadzie to prawda, ale są to kwoty BRUTTO i po potrąceniu podatku już nie jest tak pięknie… Plus przy strasznie drogich biletach lotniczych do Europy, nie da się pracować w Kanadzie, a w Polsce utrzymywać rodzinę; co z kolei oznacza, że albo będziemy żyć skromnie z rodziną albo bardzo skromnie z dala od niej. No chyba, że mamy zamiar całe życie wynajmować pokój i nigdy nie odwiedzać rodziny. Warunki, jakie należy spełnić by dostać pozwolenie na pracę też nie należą do najłatwiejszych i są bardzo czasochłonne, a niekiedy bardzo kosztowne. Przykładowe miesięczne wydatki znajdziesz tutaj.

 

Nie istnieje agencja pracy w PL, która nam wszystko załatwi, jak to bywa z pracą w Norwegii czy Szwecji.

Dowód, że to nie tylko moje zdanie znajdziecie tutaj.

 

Czy szukać pracy przed wyjazdem i jak szukać pracy oraz jak wygląda kanadyjskie CV (czyli resume) – zapraszam tutaj.

Jeśli uważasz, że posty na blogu, jak i grupa na Facebook są przydatne i miał(a)byś ochotę postawić mi kawę czy piwo, to teraz możesz to zrobić poprzez przycisk “Buy Me a Coffee”. Dziekuję! 🙂

Buy Me a Coffee

Facebook
Twitter
LinkedIn

Dlaczego eKanada?

Jesteśmy młodą polonią kanadyjską, która przeszła przez emigrację dość niedawno i jak nikt inny wie, jak bardzo skomplikowany to proces i jak bardzo wszystko zależy od szczegółów.

Konsultacje już od 0$

Darmowa konsultacja, jeśli kwalifikujesz się z powodu wykonywanego zawodu.

w 24h Powinieneś dostać email, sprawdź proszę folder SPAM.

Sesja informacyjna!