Plusy wyjazdu do Kanady

Kanada – za co ją lubimy.
Post jest kontynuacją postu dotyczącego minusów Kanady i również jest zbiorem faktów dotyczących Kanady, doświadczeń admina tej strony oraz komentarzy osób z grupy FB eKanada

– Za to jak mili i uczynni są tu ludzie i zarażają tym innych – obcy facet pożyczył mi swoje auto bym mógł przewieźć do domu zamrażalnik, który jego sąsiad oddał mi za darmo. Za kierowcę autobusu, który poczeka na przystanku, gdy zaspałeś.

– Za to, że marzenia są na wyciągnięcie ręki.

Tylko od nas zależy, jaki zawód chcemy wykonywać oraz ile chcemy zarabiać. Wystarczy sprawdzić zarobki w danym zawodzie i spełnić wymagania do jego wykonywania, a na pewno praca się znajdzie.

– Za mniejsze pieniądze niż w Gdańsku wynajmuję dwa razy większe mieszkanie ale w Winnipeg. (Jak Kasia pisała poniżej w komentarzu, w Vancouver już tak kolorowo nie ma, tam jest wręcz na odwrót)

Elektronika/samochody/domy są tu tańsze (w Winnipeg).

Super pola namiotowe i mały koszt weekendowych wycieczek mimo dalekich odległości.

– Za ilość słońca i super błękitne niebo.

– Za wielkość parków w mieście.

– Za ilość placów zabaw, hal sportowych, lodowisk, boisk – wszelkich miejsc umożliwiających spędzanie czasu na dworze.

– Za suchy klimat, dzięki czemu żona nie musi brać żadnych leków i nie ma objawów choroby – choroba się zatrzymała, podczas gdy w Gdańsku szła jak burza.

4 Replies to “Plusy wyjazdu do Kanady”

  1. Haha, co do punktu o wynajmie mieszkania mam update z Vancouver: za dwa razy większe pieniądze wynajmę mieszkanie mniejsze niż w Warszawie 😉
    Serdeczności!

  2. Cześć,
    Jeśli to nie tajemnica, chciałbym wiedzieć z jaką chorobą boryka się żona? Szukam miejsca do życia, z suchym klimatem ze względu na chorobę mojego synka (PCD).
    Pozdrawiam
    Łukasz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.