Pomoc z Alberty

Prowincja Alberta wspiera swoich mieszkańców poprzez różne programy pomocowe. Poniżaj lista programów, do których dotarłem:

 

Rządowy program opieki dentystycznej kierowany do rodzin o niskim dochodzie.

 

Rządowy program opieki zdrowotnej, dentystycznej, optycznej, leków na receptę, pokrywają koszta użycia karetki w nagłych wypadkach oraz rzeczy potrzebnych cukrzykom. Program jest dostępny dla rodzin z niskim dochodem.

 

Jak wyżej ale dla dzieci.

 

Program wspierający opłaty za wynajem mieszkania osobom z niskimi dochodami.

 

Mieszkania socjalne dla osób z niskim dochodem.

 

Program dla osób starszych, za miesięczna opłatą np. sprzątaja mieszkanie, przygotowują posiłki, przygotowują rozrywkę.

 

Pomoc dla osób, które nie są wstanie zaopatrzyć się w produkty pierwszej potrzeby.

 

Program oferuje dopłaty do licencjonowanych day cares dla dzieci od 12 tyg. życia do 12 roku życia. Dofinansowanie uzależnione od dochodu (wysokość dopłaty można wyliczyć za pomocą kalkulatora).

 

Sieć fitness klubu z basenem, w którym opłata miesięczna zależy od wysokości dochodu na rodzinę.

 

Program Sobeys Pharmacy dla osób w ciąży, jak i karmiących piersią. Po rejestracji będzie się dostawać za darmo witaminy dla kobiet w ciąży.

 

Bardziej jako ciekawostka – transport dla osób niepełnosprawnych w opcji door-to-door, który zamawiamy w razie potrzeby dowiezienia osoby niepełnosprawnej ruchowo do placówek medycznych i nie tylko. Opłaty jak za tradycyjny przejazd autobusem miejskim.

 

Autobusy szkolne i dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej do transportu dzieci do szkoły i z powrotem.

 

Program finansowy przeznaczony dla rodzin z dziećmi poniżej 18 r. ż. Kwota aktualizowana każdego roku (lipiec-czerwiec) w oparciu o zeznanie podatkowe.

 

Organizacja, która wspiera niedożywione rodziny w Albercie. Każdy z Health Card może się do nich zgłosić i dostanie produkty spożywcze dla całej rodziny.

Jeśli uważasz, że posty na blogu, jak i grupa na Facebook są przydatne i miał(a)byś ochotę postawić mi kawę czy piwo, to teraz możesz to zrobić poprzez przycisk “Buy Me a Coffee”. Dziekuję! 🙂

Buy Me a Coffee

Dlaczego eKanada?

Jesteśmy młodą polonią kanadyjską, która przeszła przez emigrację dość niedawno i jak nikt inny wie, jak bardzo skomplikowany to proces i jak bardzo wszystko zależy od szczegółów.

Konsultacje już od 0$

Darmowa konsultacja, jeśli kwalifikujesz się z powodu wykonywanego zawodu.

w 24h Powinieneś dostać email, sprawdź proszę folder SPAM.

Sesja informacyjna!