Pomoc z Manitoby

Prowincja Manitoba wspiera swoich mieszkańców poprzez różne programy pomocowe. Poniżaj lista programów, do których dotarłem:

Rządowy program opieki dentystycznej kierowany do rodzin o niskim dochodzie. Stała stawka to 30$ za wizytę. Więcej programów opieki dentystycznej tutaj.

Program wsparcia dla osób ogrzewających dom biomasą.

Jednorazowa pomoc w opłaceniu rachunków za energię.

Miesięczna dopłata do czynszu wynajmowanego lokalu, spłacanie rat za dom i innych opłat.

Program oferuje dopłaty do licencjonowanych day cares dla dzieci od 12 tyg. życia do 12 roku życia. Dofinansowanie uzależnione od dochodu (wysokość dopłaty można wyliczyć za pomocą kalkulatora).

Sieć fitness klubu z basenem, w którym opłata miesięczna zależy od wysokości dochodu na rodzinę. Oprócz tej sieci jest sieć basenów miejskich, każdy basen w innym dniu ma godziny, w których można przyjść popływać za darmo. Latem są otwarte darmowe baseny zewnętrzne dostępne w całym mieście. Więcej tutaj.Program wsparcia finansowego dla ludzi mieszkających w Manitobie z ważną Health Card. Program ten dotyczy ludzi, których dochód jest mocno obciążony z powodu miesięcznych kosztów lekarstw.

Program Sobeys Pharmacy dla osób w ciąży, jak i karmiących piersią. Po rejestracji będzie się dostawać za darmo witaminy dla kobiet w ciąży.

Program w Manitobie dla kobiet o niskim dochodzie, które są w ciąży. Miesięczne wsparcie na zakup zdrowej żywności.

Bardziej jako ciekawostka – transport dla osób niepełnosprawnych w opcji door-to-door, który zamawiamy w razie potrzeby dowiezienia osoby niepełnosprawnej ruchowo do placówek medycznych i nie tylko. Opłaty jak za tradycyjny przejazd autobusem miejskim.

  • School bus tu i tu

Autobusy szkolne i dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej do transportu dzieci do szkoły i z powrotem.

Program finansowy przeznaczony dla rodzin z dziećmi poniżej 18 r. ż. Kwota aktualizowana każdego roku (lipiec-czerwiec) w oparciu o zeznanie podatkowe.

Programy dla ludzi w różnym wieku – od tańca, przez naukę pływania, jazdę na łyżwach do nauki gotowania i malowania. Od 6 miesiąca życia do osób 50 plus. Każdy znajdzie coś dla siebie. Średnia cena to 25-50$ za 8-10 tyg. program z zajęciami raz w tygodniu.

Organizacja, która wspiera niedożywione rodziny w Manitobie. Każdy z Health Card może się do nich zgłosić i dostanie produkty spożywcze dla całej rodziny.

Mieszkania socjalne dla rodzin z niskim dochodem.

Programy dla nowoprzybyłych do Manitoby z poza Kanady

Linki, które mogą Cię zainteresować:

Jeśli uważasz, że to co robię jest pomocne i chciałbyś mnie wesprzeć to teraz już możesz. Postaw mi kawę lub dwie 🙂
Dziękuję !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.